Тієї січневої п’ятниці районний центр дитячої творчості нагадував переповнений вулик: сюди з усіх шкіл району разом з керівниками літературних студій і гуртків прибули учні, небайдужі до художнього слова. Усі вони відчували себе іменинниками, бо приїхали на презентацію книги «Поетичне намисто», на сторінках якої надруковані і їхні твори. Загалом у ній вміщено твори близько семи сотень авторів. Це і перші несміливі рядочки учнів-початківців, і зрілі твори відомих письменників, які є вихідцями із нашого району, і творчість небайдужих до поетичного слова батьків та учителів.


Ця збірка унікальна тим, що подібного видання немає в жодному районі,області та і в усій Україні. Творчим ініціатором і натхненником цього проекту стала методист відділу освіти Косівської РДА Оксана Михайлівна Ткачук. Саме вона продовжила добру справу, розпочату колись Н.М. Кретом, і продовжила випуск серії «Літературна Косівщина».

Презентація книги «Поетичне намисто» перетворилось у справжнє свято творчості. Із вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови райдержадміністрації М.Г.Васкул. Високу оцінку виданню дав начальник відділу освіти райдержадміністрації В.Я.Козьменчук, який вручив О.М.Ткачук подяку.

Оксана Михайлівна коротко охарактеризувала видання, розповіла про авторів книжки.

Справжньою господинею презентації стала творчість. Щиро і схвильовано з дитячих уст линула поезія, чарував присутніх прекрасний спів солістів із Тюдова, які представляли свої пісні. М.М.Чоборяк, вчитель музики Тюдівської ЗОШ І-ІІІ ст., доклав багато зусиль для того, щоб це дійство стало незабутнім.

У заключному слові вчитель історії Тюдівської ЗОШ І-ІІІ ст. М.П.Чоланюк зазначила, що творчість піднімає нашу душу над життєвими буднями, допомагає перемагати щоденні труднощі, і висловила від імені всіх авторів «Поетичного намиста» щиру вдячність «хресній мамі» цього видання О.М.Ткачук за копітку і важку працю.

Особливі слова вдячності хочеться сказати видавничому редакторові М.Д.Павлюку, художнику О.Яремчук, відповідальному за комп’ютерну верстку В.М.Стефураку. Без їхньої важкої і наполегливої праці багато книг місцевих авторів так і не побачили б світ. Їхня діяльність – конкретна і дуже важлива праця справжніх патріотів.

Галина Домбровська.

Фото Ярослава Тимофійчука.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *