У другу неділю травня ми відзначаємо одне з найкращих свят у світі – День Матері. Воно має свою історію. Започаткувала його у 1910 році Анна Джервіс – американка із Чикаго, талановитий педагог, мудра і спостережлива людина. Президент США Вільсон у 1914 році видав декрет про щорічне святкування Дня Матері. В Канаді це свято вперше відзначив Союз українок у 1928 році. Пізніше воно помандрувало у Європу, і вже у 1929 році – в Галичину. Започаткувала його відзначення голова Союзу українок, редактор журналу «Жіноча доля» Олена Ксилевська.

В Галичині свято відзначали з великою радістю ще й тому, що воно відповідало ментальності українського народу.

Для українців День Матері має триєдиний сенс: поклоніння Матері Богородиці, яку наш народ вважає своєф покровителькою і заступницею; вшанування матері Вітчизни-України і земної матері, яка кожному дає життя.

Повернення до духовності, до релігійної моралі є дуже цінним здобутком нашого часу, бо ніщо так не очищає душу людини від скверни, як молитва, ніщо так не повертає її для створення добра, справедливості та милосердя.

Мати Божа – невід’ємна частина української сім’ї, як саме життя, як мати-земля, що годує, як рідна Батьківщина.

Споконвіків в українських традиціях найсильнішим людським почуттям є любов до свого народу, до рідної матері – Батьківщини.

Зерна правди, посіяні матір’ю, дають сходи на все життя, не дозволяють навіть у найвіддаленіших куточках нашої планети забути про рідну землю, рідну мову, допомагають зберегти традиції, які возвеличують Україну, об’єднують українців у єдину націю.

День Матері повинен нагадувати матерям про цю велику відповідальність перед майбуттям українського народу.

Сучасний поет Микола Луків про святу місію жінки пише:

Надіятися, вірити, ждати,
Родинний вогонь берегти,
Коханому серце віддати,
Майбутнє народу плекати –
О, жінко! Це ти!

Тож подбаймо і ми сьогодні, щоб у триєдиній любові до Матері Божої, Матері Батьківщини, Матері земної виростали наші діти і онуки як нащадки великої української слави.
Нехай святиться ім’я твоє, — Мати!

Ольга Швед.
(Союз українок м. Косова).

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *