Минає 24 роки після найбільшої техногенної катастрофи в історії людства — аварії на Чорнобильській АЕС.

Із кожним роком ми все більше розуміємо, що тема Чорнобиля супроводжує нас щоденно, і це триватиме десятки років. Україна продовжує нести важкий чорнобильський тягар.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації займається питаннями соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводить соціальні виплати в межах коштів, які передбачені держбюджетом на зазначені цілі. Всього на обліку в нашому районі перебуває 164 громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, у т.ч. 22 — І категорії, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, 57 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС II категорії; 36 постраждалих III категорії, 49 постраждалих дітей та одна вдова учасника ліквідації аварії.

У І кварталі цього року загальні витрати на соціальний захист громадян, які зазнали впливу радіації, в Косівському районі склали 61420 грн., в т.ч. для погашення заборгованості минулого року — 34123 грн. Таким чином, через недостатнє фінансування з державного бюджету станом на 1.04.2010 було заборговано 12990 грн., в т.ч з компенсації на харчування дорослим — 7959,31; компенсації на харчування сім’ям з дітьми — 1280,68; щорічної допомоги на оздоровлення – 2310 та додаткової стипендії студентам — 1440 грн.

Держава докладає зусиль для забезпечення соціального та медичного захисту постраждалих, однак не всі передбачені для них законодавством пільги та компенсації надаються у повному обсязі. Недостатнім є фінансування на лікування та оздоровлення, оскільки більшість з них мають серйозні захворювання. Протягом І кварталу 2010 р. для потреб пільгового медичного обслуговування надійшло 3000 грн., тоді як необхідно 4090,85 грн., в т.ч 1794,30 грн. на безплатне зубопротезування. Невирішеним залишається питання поліпшення житлових умов сімей учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Розпорядженням Косівської райдержадміністрації затверджено план підготовки та проведення заходів до 24-річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.

Значну допомогу у вирішенні проблем чорнобильців надають громадська організація «Асоціація інвалідів ЧАЕС Косівщини», яку очолює Володимир Андрійович Бойко, та Михайло Михайлович Біленчук — виконавчий секретар Івано-Франківського громадського об’єднання «Прикарпатбат Чорнобиль».

Тільки зусиллями всього суспільства ми зможемо подолати наслідки чорнобильського лиха, що спіткало нашу землю.

Олена Нестерук,
головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення РДА.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *