Іван Підлетейчук: «Наша комісія причетна до розробки багатьох важливих програм»

Верховна Рада України перенесла вибори до місцевих рад на невизначений термін. Хай скільки він триває, але кожен з депутатів органів місцевого самоврядування різних рівнів усвідомлює: наша депутатська каденція завершується. А значить, саме час підвести умовну риску і підбити підсумки своєї діяльності на депутатських теренах. Що й спробую зробити на сторінках «Гуцульського краю».

Приємно усвідомлювати, що мої земляки вже тричі обирали мене депутатом обласної ради, отже, доручали мені захист своїх інтересів на цьому високому і відповідальному рівні. Я завжди цінував довіру виборців і намагався не обманути їхніх сподівань. Наприклад, неодноразово використовував право подавати до обласної ради депутатські запити з питань, що стосувалися життя Косівщини.

Так, ще у червні 2006 року я підготував запит до обласної державної адміністрації про вирішення питання державного замовлення на підготовку студентів за III освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» у Косівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. За інформацією управління освіти і науки ОДА, яку було мені надано, КДІПДМ отримав від Міністерства освіти і науки України обсяги державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою у 2006 році за III освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст»: на денну форму навчання – 46 осіб, на заочну форму навчання – 45.

У листопаді 2007 р. мною було зроблено запит до голови ОДА М. Палійчука щодо виділення коштів для завершення капітального ремонту терапевтичного корпусу Косівської ЦРЛ, а також запит до начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА С. Балабаника та генерального директора Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськ¬облагроліс» І. Даніва щодо передбачення фінансування Косівського РП «Райагроліс» на 2008 рік з державного та обласного бюджетів на виконання Програми розвитку лісового і мисливського господарства Івано-Франківської області на 2001-2015 роки.

У 2009 р. я звернувся із запитами до голови ОДА М. Палійчука щодо передбачення при розробці програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2009 рік коштів на будівництво паливної та влаштування опалення у школі-садку в м. Косові, а також передбачення при уточненні обласного бюджету на 2009 рік коштів на підведення газопроводу до Черганівської ЗОШ I-II ступенів і дитячого садка та їх газифікацію.

Більшість моїх запитів отримали позитивне вирішення, решта – перебувають на контролі у відповідних державних органах.

В обласній раді цього скликання я очолюю комісію з питань зовнішньоекономічних відносин і туризму, до її складу входять 6 депутатів. Обрав для себе цей напрямок діяльності невипадково – адже саме туризм на Прикарпатті має потужний потенціал для розвитку, здатен вивести наш край з економічної кризи, збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів, створити нові робочі місця.

Пріоритетними напрямками діяльності очолюваної мною комісії є сприяння у створенні умов, спрямованих на розвиток та організацію міжрегіонального і прикордонного співробітництва та ефективної системи галузі туризму, участь у розробці проектів комплексних і цільових перспективних програм розвитку міжнародного співробітництва та європейської інтеграції області, туристичної індустрії і контроль за їх виконанням.

Наша комісія безпосередньо причетна до розробки багатьох важливих програм, зокрема: Програми розвитку міжнародного співробітництва та європейської інтеграції області на 2006-2007 та на 2008-2011 роки, Стратегії розвитку та маркетингу туризму Івано-Франківської області до 2015 року, обласної Програми розвитку сільського, зеленого туризму на 2007-2010 роки, Програми розвитку туризму в області на 2009-2010 роки, цільової програми «Впровадження в Івано-Франківській області проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Саме на засіданнях нашої постійної комісії було розглянуто проект положення про Процедуру добровільної категоризації індивідуальних засобів розміщення (туристичних садиб) області. З цього питання прийнято відповідне розпорядження голови ОДА. Мета проведення категоризації – підвищення та дотримання якості послуг з розміщення, обслуговування туристів та мінімізація негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Значну увагу приділяємо питанням транскордонного співробітництва і туристичної галузі області. Йдеться про вступ Івано-Франківської обласної ради до Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати – Україна», про залучення коштів Європейського Союзу для розвитку прикордонних територій та транскордонної співпраці, вирішення найгостріших екологічних проблем українських Карпат.

На засіданнях постійної комісії обласної ради з питань зовнішньоекономічних відносин і туризму розглядалися, зокрема, питання про підготовку та реалізацію проекту «Екскурсійне намисто Івано-Франківщини» (розробка та запровадження новітніх форм управління й організації екскурсійної діяльності в Івано-Франківській області).

За період депутатської каденції, який уже добігає кінця, мені неодноразово доводилося їздити з офіційними та дружніми візитами за кордон. Так, у травні 2007 року делегація нашої області, яку мені довірили очолювати, відвідала VII Міжнародний ярмарок туризму, спорту та відпочинку, що проводився у м. Ополє (Республіка Польща). Під час офіційних зустрічей, що відбулися у рамках цієї поїздки, було обговорено питання співпраці між постійною комісією Івано-Франківської обласної ради з питань зовнішньоекономічних відносин та туризму і комісією співпраці із закордоном та промоції регіону сеймику Опольського воєводства з метою обміну досвідом у сфері місцевого самоврядування та налагодження прямих контактів між органами місцевого самоврядування. Мова йде про сприяння налагодженню і розвитку міжнародного співробітництва у всіх сферах економічного і соціального життя, які представляють взаємний інтерес, активізацію зовнішньоекономічних зв’язків.

У березні 2008 року делегація Опольського воєводства відвідала Івано-Франківщину. На спільному засіданні комісій обласної ради і сеймику було домовлено про сприяння у налагоджуванні контактів в галузі агропромислового комплексу обох регіонів, ініціювання реалізації молодіжних програм на рівні загальноосвітніх шкіл, коледжів, гімназій міст-партнерів області та воєводства. На основі домовленостей делегація фермерів області відвідала Опольське воєводство з метою обміну досвідом роботи.

Слід зазначити, що постійна комісія обласної ради з питань зовнішньоекономічних відносин і туризму активно співпрацює з профільними управліннями обласної державної адміністрації, радою з туризму Карпатського регіону, асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини, обласною організацією Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, туристичною асоціацією Івано-Франківщини та ін.

Як депутат обласної ради, як житель Прикарпаття і Косівщини, прагну докладати всіх зусиль для вирішення проблемних питань нашого краю і його жителів. Відчуваю велику відповідальність перед своїми виборцями, хочу виправдати їхню довіру. Оскільки пишу ці рядки у дні, що передують великому християнському святу, вітаю усіх жителів Косівського району з Великоднем. Нехай багатоголосе «Христос воскрес!» наповнює наші серця світлом, спокоєм та радістю, хай спільна молитва згуртує усіх українців і додасть нам життєвих сил.

Іван Підлетейчук,
депутат обласної ради.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *