Процес ідентифікації і реєстрації тварин в особистих господарствах громадян було розпочато у 2006 році. Сьогодні у районі уже сформована мережа з надання послуг населенню щодо ідентифікації сільськогосподарських тварин. Агентською мережею охоплено всі населені пункти Косівщини.

Питання ідентифікації і реєстрації всіх видів сільськогосподарських тварин набуває особливої гостроти у зв’язку з набранням чинності 1 січня 2010 року вимог Закону України «Про ідентифікацію і реєстрацію тварин». Відповідно до Закону, забороняється переміщення і забій неідентифікованих тварин, а також тваринницької продукції, отриманої від них.

Порушення законодавства у сфері ідентифікації і реєстрації тварин тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну та кримінальну відповідальності.

Відповідальності підлягають особи, винні у:

  • невиконанні розпоряджень уповноважених органів та осіб у сфері ідентифікації та реєстрації тварин;
  • створенні перешкод уповноваженій особі у здійсненні контролю і нагляду за дотриманням вимог цього Закону щодо ідентифікації і реєстрації тварин.

Виконання даного Закону покладено на органи місцевого самоврядування.

Контроль і нагляд за дотриманням вимог цього Закону, згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації, здійснюють на території району: служба головного державного інспектора ветеринарної медицини, дільничні інспектори міліції та Державтоінспекція, служба головного санітарного лікаря та управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Василь Жмендак,
начальник управління агропромислового розвитку РДА.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *