Сучасна система освіти в Україні побудована так, що випускники з вибором майбутньої професії повинні визначатись заздалегідь. Звичайно, до випускного вечора ще далеко, але визначити перелік предметів, з яких одинадцятикласники будуть складати ЗНО, вони повинні уже зараз.

Надіємось, що наше інтерв’ю із заступником начальника Косівського РВ УМВС з кадрового забезпечення, підполковником міліції А.Б.СЕМИНОМ комусь допоможе зробити вибір.

— Андрію Богдановичу, вам — спеціалісту з кадрового забезпечення — ліпше, ніж іншим, відомо, якими повинні бути працівники УМВС. Кого із нинішніх випускників ви бачите серед майбутніх працівників РВ?

— Насамперед, це фізично розвинуті, сміливі молоді люди, які бачать своє покликання у захисті високих людських чеснот, закону і порядку.

— Які заклади готують спеціалістів для органів внутрішніх справ?

— Нині підготовка фахівців для органів внутрішніх справ здійснюється у Київському національному університеті внутрішніх справ України, Харківському національному університеті внутрішніх справ України, Луганському державному університеті внутрішніх справ України, Львівському державному університеті внутрішніх справ. Київському юридичному інституті Київського національного університету внутрішніх справ, Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ. Донецькому юридичному інституті Луганського державного університету внутрішніх справ.

У вищих навчальних закладах МВС забезпечується профільна підготовка фахівців для підрозділів кримінальної міліції, підрозділів міліції громадської безпеки, оперативних підрозділів по боротьбі з економічними злочинами, слідчих оперативно-криміналістичних, штабних, аналітичних, інформаційних підрозділів, кадрових і соціально-психологічних служб. Організація підготовки кадрів у системі МВС України відповідає загально визначеним державним та освітнім вимогам та міжнародному досвіду

— Які іспити чекають абітурієнтів?

— В першу чергу, необхідно взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні якості знань.

Незалежно від напряму підготовки фахівців та спеціальності,, за якими абітурієнти виявили бажання навчатись, вони вибирають предмети для проходження тестування. За напрямом «Право»: історія України, українська мова, правознавство. За напрямом «Психологія»: біологія, українська мова, правознавство.

За напрямом «Фінанси»: математика, українська мова, правознавство.

В навчальних закладах проводяться перевірка фізичної підготовки та співбесіда з правознавства.

— Які переваги має навчання у ВНЗ МВС?

— Справді, є деякі аспекти, які заслуговують уваги. Так, період навчання у вищих освітніх закладах МВС за денною формою прирівнюється до служби в Збройних Силах України за умови освоєння повної програми навчання і продовження служби в органах внутрішніх справ після закінчення ВНЗ. Випускникам вищих навчальних закладів гарантується працевлаштування у підрозділах органів внутрішніх справ області.

Крім того, є ще ряд, так би мовити, неформальних моментів. Як уже зазначено, навчання здійснюється за державний рахунок. Курсанти навчальних закладів проживають організовано в сучасних облаштованих гуртожитках під наглядом командирів, тож батькам не потрібно буде переживати за пошуки житла для своїх «чад». Крім того, курсанти в навчальних закладах забезпечуються харчуванням та форменним одягом.

— Як потрапити на навчання до цих закладів?

— Відбір, оформлення документів для надання направлення кандидатам на навчання до вищих закладів здійснює Косівський РВ УМВС.

Вже розпочато попередній відбір та перевірку рівня фізичної підготовки, стану здоров’я кандидатів.

— Питання працевлаштування виникає не лише у випускників шкіл, але й перед тими, які закінчили вищі навчальні заклади, але не можуть реалізувати себе за набутою спеціальністю.

— Нам потрібні люди, які закінчили цивільні вищі навчальні заклади та мають бажання працювати в органах внутрішніх справ. їм можемо запропонувати посади дільничних інспекторів міліції, оперуповковажених, працівників кримінальної міліції.

У цієї категорії працівників — пільгове нарахування вислуги років (рік за півтора), заробітна плата — 1.5-2 тис. гри. Є також вакантні посади для людей із середньою освітою — інспекторів патрульної служби, помічників дільничних інспекторів міліції’. Ці працівники можуть безкоштовно здобути вищу освіту (як заочно,, так і стаціонарно).

Кожен, хто мріє вступити на навчання до ВНЗ МВС зможе отримати більш детальну інформацію в РВ УМВС, кабінет 26, тел. 2-22-57.

— Дякуємо за інтерв’ ю.

Розмову вів Ярослав Тимофійчук.

Facebook коментарі
 

One Reply to “Може, ця професія для тебе?”

  1. Діна

    Шановний, Андрію Богдановичу! Прочитавши Ваше Інтерв”ю, я розумію, що все ж таки є певна можливість влаштуванння в ОВС. Однак чи є така можливість у осіб жіночої статі? Візьмем наприкладі, мене. Я студентка 4-го курсу КНУВСу, заочної форми навчання. З березня 2008-по березень 2009 рр. проходила практику в Хмільницькому МРВ УМВС У Вінницькій області в відділі дільничих інспекторів. Була можливість працевлаштування, однак у відділі кадрів мене запевнили, що роботи для жінок в міліції нема і у мене незакінчена вища освіта. Невже дійсно немає можливості працевлаштування жіночій половині в ОВС і куди тоді звертатись з приводу працевлаштування після закінчення учбового закладу, адже я впевнена, що робота в міліції це моє покликання!? Буду щиро вдячна за Ваші поради і коментар!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *