Коли Ольга Іванівна розмовляє з тобою, то, здається, освітлює ясністю погляду й чистотою своєї душі. Не вміє бути лукавою, тому й ніколи не відводить погляду. Чесно скаже у вічі правду, те, що думає. Якщо якесь непорозуміння — вибачиться, ставитиметься до тебе із беззастережним довір’ям.

Вражає її вміння економити кожну хвилину. Тут би у неї повчитись навіть чоловікам. Лаконічно, у кількох словах, охарактеризує найскладнішу ситуацію у фінансах чи у будь-якій іншій сфері. Від неї часто можна почути:

— Я вас прошу: говоріть про головне, бо я уже мушу йти.

…Іти в казначейство, іти в якусь іншу службу, підготувати енну кількість бухгалтерських документів, звітів. А працює ж вона у головній владній структурі району — Косівській райдержадміністрації. Мова йде про головного бухгалтера РДА, а точніше, — начальника фінансово-господарського відділу Черкач Ольгу Іванівну. 25 жовтня цього року у неї була хвилююча цата — час виходу на заслужений відпочинок. Кажуть, що незамінних людей немає, але замінити Ольгу Іванівну з її високою відповідальністю і великим досвідом, чесністю й справедливістю, точністю у дотриманні слова — справді важко. Як часто вікно бухгалтерії першим засвічується на початку робочого дня і останнім згасає в кінці нього. Нові служби — податкова, казначейство, пенсійний та інші фонди внесли у роботу бухгалтерів чимало нових форм звітності та документів. Навіть комп’ютеризація неспроможна допомогти спростити роботу бухгалтерів.

Та, незважаючи на це, Ольга Іванівна знаходить час і для сім’ї, і для господарки. Син Володимир, після закінчення Київського фінансового інституту, мешкає в Києві, працює в Міністерстві фінансів у відділі фінансування оборони та безпеки України. Донька Наталія, здобувши освіту в Чернівецькому університеті, викладає історію в гімназії № 1 м. Чернівців. І старається мати, щоб передати дітям з села і м’яса, і сиру. Змучена чи ні, а корову треба видоїти, нагодувати й (до останнього часу утримувала) свиней та курей, їсти зготувати і для себе, і для чоловіка. І ще — зі Слобідки встигнути приїхати до Косова.

Народилась Ольга Іванівна Черкач в селі Попельниках Снятинського району. Тут закінчила в 1970 році восьмирічну школу, в 1972-му — Джурівську середню. У тому ж році вступила до Чернівецького фінансового технікуму, у 1976-му — на заочну форму навчання до Тернопільського фінансово-економічного інституту, де здобула фах економіста.

Під час навчання в школі брала участь не лише у районних олімпіадах з математики, яку любила понад усе, навіть заочно навчалась тоді у спеціалізованій республіканській математичній школі, але й у районних та обласних змаганнях з волейболу, баскетболу, бігу. Брала участь у них навіть під час навчання у Чернівецькому технікумі. Була гарною учасницею шкільного хору, любила танцювати. Це збереглося в Ольги ІванівНРґ і донині. Вона життєрадісна під час святкових заходів, знає багато пісень, до ладу танцює вже і призабуті танці. Жінки охоче переписують рецепти смачно приготовлених нею кондитерських чи кулінарних виробів. Шанують Ольгу Іванівну мешканці Слобідки, не раз обирали депутатом сільської ради.

Свою трудову діяльність Ольга Іванівна розпочала у Рожнятівському фінансовому відділі (1974 р.). Згодом відпрацювала дванадцять років у Косівському об’єднанні «Сільгоспхімія». З 20 липня 1992 року і понині — в Косівській райдержадміністрації.

Василь ГЛІБЧУК.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *