Відповідь на таке запитання дає виконувач обов’язків керівника апарату райдержадміністрації Василь Дмитрович Книш.

— Я не буду робити якихось особистих коментарів, а зішлюсь на Пояснювальну записку до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України». У її розділі «Мета і завдання проекту» написано, що зміни до Конституції пропонуються з метою систематизації та посилення конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина, реального забезпечення їх захисту, насамперед у судовому порядку, забезпечення здійснення ефективної державної влади на засадах чіткого розподіпу функцій, збалансування всього державного механізму, розширення конституційного регулювання інститутів безпосередньої демократії, розвитку місцевого самоврядування, встановлення конституційних засад участі України в процесах світової європейської інтеграції’тощо.

— Що ж робиться у нашому районі для обговорення проекту змін до Конституції України?

— Голова райдержадміністрації Я.І.Шинкарук згідно з Указом Президента України від 25 серпня 2009 року № 671/2009 видав розпорядження від дев’ятого вересня цього року № 259 «Про робочу групу з організації проведення обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України». Згідно з цим розпорядженням створено координаційну групу з обговорення проекту, її очолює заступник голови РДА Микола Васкул. Створено також ще одну робочу групу, основне завдання діяльності якої — узагальнення матеріалів з обговорення проекту (керівник завідувач сектора у справах преси та інформації Роман Петришак). Розпорядженням голови райдержадміністрації затверджено також два плани обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України». Перший — регулює організацію заходів з обговорення проекту, другий — медіа-план — це висвітлення заходів з обговорення проекту в засобах масової інформації району та на веб-сайті райдержадміністрації.

— Пане Василю, до якого часу триватиме обговорення проекту?

— Як передбачено, — до першого грудня цього року Після всенародного обговорення проект буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

— Напевно, що уже надходять певні пропозиції та зауваження на адресу райдержадміністрації?

— Так. Проект змін до Конституції України уже обговорено в колективах відділу освіти, ДПІ в Косівському районі, управлінні казначейства у Косівському районі, райсанепідемстанції, у територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

— Дякую.

Розмову вів Василь Гпібчук.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *