Національна ідея. Що це таке? Хочу повести про це мову…

Чому у Франції, Німеччині ніхто не шукає національну ідею, чому ми, українці, беремося шукати українську національну ідею? Але, можливо, вона й справді потрібна, і найперше для того, аби нас об’єднати. А єднання важливе і для нашої системи, і для суспільства загалом.

Звичайно, національна ідея — тема не сьогоднішнього дня, вона має дуже давню історію. Як на моє бачення, то особливо в періоди трансформацій, які відбуваються, та й не тільки тоді, повинна бути національна ідея. Візьмімо повоєнну Францію. Був де Голль, котрий об’єднав усіх і вся однією ідеєю — великої сильної Франції. Створивши Конституцію, конституційну більшість, він об’єднав всі прогресивні сили для цієї мети. За великим рахунком, національна ідея у нас є. Це ідея великої, незалежної, красивої нашої держави, багатої та заможної.

Для цього потрібно всім політичним силам, усім партіям працювати, аби ми були єдині в досягненні цієї великої мети.

А що ж у нас відбувається? Ідея є, а чи є носії і провідники її? Та крім Президента Віктора Ющенка і дуже малої кількості високопосадовців — катма. Але цього замало.

Ідея є, а суть, наповнення, сила — ось що головне.

Усі говорять, що люблять Україну, що хочуть для неї усіляких благ. Проте «віз» чомусь у кожного свій.

На превеликий жаль, і Винниченко, і Петлюра, і Скоропадський, і Мазепа — всі слугували цій ідеї, і всі хотіли начебто одного, але втоптували в землю народ.

Це трагедія. І коли подивишся на це все — немає однозначної оцінки.

Мирослав Лучко

Facebook коментарі
 

One Reply to “Національна ідея”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *