Якнайшвидше вирішити проблеми, про які 27 лютого вели мову на своєму сході жителі Хімчина

З досить наболілою проблемою до голови райдержадміністрації Я.І.Шинкарука звернулась одна із мешканок села (з етичних міркувань прізвища не називаю).

— Я живу з трьома дітьми у хаті, яка не є моєю власністю, а належить іншій людині. В ній немає ні електрики, ні газу. Одна дитина – інвалід. Я дванадцять років робила дояркою в колгоспі. Відколи він розпався, не можу знайти роботу. Скажіть, як мені бути?

Тут же, на сході жителів, Ярослав Іванович дав доручення начальнику управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації зробити все для того, щоб жінка і її сім’я були забезпечені всіма належними пільгами. На апаратній нараді, яку голова райдержадміністрації провів 2 березня, дав доручення своїм заступникам вирішити матеріально-побутові умови згаданої сім’ї.

Учасники та діти війни висловлювали своє обурення з приводу того, що окремі водії маршрутних автобусів відмовляються перевозити їх як пільговиків. Щоб вирішити це питання, потрібні письмові звернення. На основі них стосовно водіїв «СКІФ-АВТО» та Коломийського АТП будуть вживати відповідні заходи. Це стосується і приватників, які мають ліцензію на перевезення пасажирів.

Скаржились хімчинці і на те, що земельні служби зволікають із виготовленням державних актів на приватну власність на землю. На апаратній нараді Ярослав Іванович дав доручення заступникам та відповідним фахівцям з’ясувати причини цього і надалі таких фактів не допускати. Головний спеціаліст відділу правового забезпечення та внутрішньої політики райдержадміністрації Микола Сусак пояснив, що на виготовлення документів потрібно укладати із земельними службами угоди, в яких має бути чітко вказаний термін виконання. Тоді в разі тяганини людина має право звернутись до суду. А оскільки такої угоди немає, то служби дозволяють собі зволікати скільки завгодно.

Інша причина тяганини полягає в тому, що депутати окремих місцевих рад ніяк не можуть зібратись на ту чи іншу сесію. А без рішень сесії земельні служби не мають права працювати над виготовленням документів. Через це працівники земельних служб неохоче згоджуються укладати угоди. Отже, це проблема, яку повинні вирішувати спільно і владні структури, і громадськість того чи іншого населеного пункту.

Щоб жителі району ширше знали про свої права та пільги, доцільно, щоб у приміщенні місцевих рад були куточки чи стенди із роз’яснювальними матеріалами, які стосуються пільг для багатодітних матерів, дітей-сиріт та усиновлених, учасників і дітей війни, інвалідів, престарілих та їхніх опікунів, а також виготовлення приватизаційних документів на землю, житло та іншу нерухомість. Тоді люди менше їздили б до району за консультацією, менше писали би скарг у різні інстанції.

У свої звітній доповіді Хімчинський сільський голова Петро Розвадовський подякував голові РДА за конкретну допомогу у вирішенні сільських проблем, висловив вдячність і районній раді та завідувачу відділу освіти Володимирові Козьменчуку. Але, як він акцентував, без цієї допомоги не обійтись і надалі. Потребують ремонту окремі дороги, що на балансі сільської ради, та особливо дорога державного значення. Необхідні кошти і для завершення ремонту спортивного залу в Народному домі, побудови відкритого спортивного майданчика зі штучним покриттям. Є потреба в допомозі правових органів.

Самі учасники сходу жителів, добре замерзнувши, відчули гостру необхідність у підвищенні потужності опалювальної системи. Як сказав Петро Гнатович Розвадовський, її належно відремонтували, але потрібні кошти для придбання ще одного котла. Він із задоволенням відзначив, що завершено газифікацію села (за винятком окремих житлових будинків), зроблено капітальний ремонт лікарської амбулаторії, побудовано садибу-музей Патріарха УПЦ КП Володимира (уродженця Хімчина Василя Романюка), покриті гравієм шість кілометрів сільських доріг, зокрема півтора кілометра до згаданої садиби-музею. Замінено теплотрасу в школі, відремонтовано приміщення дитячого садка, перекрито дах на адмінбудинку. Це все, як зауважив П.Г.Розвадовський, далося нелегко. Тому він щиро вдячний не лише районній владі, але й тим районним і сільським депутатам, жителям Хімчина, які допомагають у вирішенні проблем села.

Голова РДА Я.Шинкарук відзначив уродженця Хімчина, ректора Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Богдана Костянтиновича Остафійчука, який вишукує для села і спонсорів, і меценатів, допомагає іншими конкретними справами.

На сході жителів села виступили заступник голови районної ради Петро Дійчук, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир Мамчук, депутат районної ради Богдан Марчук, начальник філії «Косівський райавтодор» Дмитро Тонієвич, землевпорядник Христина Білінська та інші.

Не було претензій у жителів Хімчина до присутніх на сході представників ДПІ в Косівському районі та відділу освіти РДА.

Василь Глібчук.

Facebook коментарі
 

One Reply to “Виконавча влада: Голова РДА дав доручення”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *