Є люди, чия відданість улюбленій справі вражає. Таким є відомий київський фотомайстер, журналіст Ярослав Юрійович Дацюк. Київський – за місцем проживання, а душею, серцем – наш, косівський.

Залюблений у карпатський край, фотомайстер уже протягом багатьох десятків років приїжджає на Гуцульщину і з великим захопленням зафіксовує на плівці унікальну природу, талановитих людей Косівщини. Об’єктивом свого фотоапарата він «пише» історію багатьох мистецьких династій, щороку поповнюючи її новими унікальними кадрами. Гуцульщина для Ярослава Юрійовича – як велика творча майстерня, яка манить його до себе.

Людина, яка була сином полку, стала інвалідом Великої Вітчизняної, яка бачила стільки біди і горя, не зашкарубла душею, не стала жорстокою, а вміє бачити красу, серцем відчуває доброту і зачаровує людей молодістю душі, небуденністю сприйняття навколишнього світу, високою інтелігентністю.

У Косівському музеї відбулося відкриття фотовиставки Я.Ю.Дацюка «Діти. Їх долі». Ця виставка унікальна, бо кожна робота – то не окремий вдалий знімок, а планшет, у якому вміщено по 2-3, а то й 4 світлини, часова відстань між якими – 20 або більше років. Кожен такий планшет – це не тільки свідчення майстерності Ярослава Юрійовича як фотомитця, але й як журналіста, бо тексти до фотосвітлин легкі, невимушені і читаються як художній твір.

По-юначому схвильований вісімдесятидворічний майстер зустрічав своїх гостей – відвідувачів виставки, героїв своїх фоторепортажів (а їх за роки праці у «Радянській освіті» та інших республіканських виданнях назбиралося, ой, як багато).

Урочистості відкрила завідувач музею Любов Ілюк, наголосивши на великому вкладі Ярослава Юрійовича у літопис гуцульського мистецтва, адже фотомитець передав музею понад 2000 слайдів та фотографій косівських майстрів та їх робіт.

Лариса Володимирівна Берізка висловила щиру вдячність митцеві за титанічну працю і вручила грамоту від районного відділу культури та туризму РДА.

Щирими і схвильованими були виступи наукового працівника музею Юрія Джуранюка, мистецтвознавця, викладача Косівського інституту Марії Іванчук, заслуженої майстрині народної творчості України, кераміка Ірини Серьогіної та голови районної організації Національної спілки майстрів народного мистецтва України Михайла Трушика.

Виставка органічно вписалася у експозицію міського музею, є її логічним продовженням, бо показує процес передачі таланту від батьків до дітей, ще раз підтверджує, що митці високого класу у нашому краї ніколи не переведуться.

Я. Тимофійчук.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *