Минулої п’ятниці, напередодні Всесвітнього дня довкілля, на території Косівського Меморіалу слави «Братська могила» відбулася екологічна толока. У ній взяли участь депутати і працівники Косівської міської ради, члени Косівської громадської організації «Центр громадських ініціатив», учні та вчителі Косівської ЗОШ №2, працівники управління освіти РДА та районного Центру дитячої творчості. Завдання перед собою поставили такі: прибрати територію меморіального комплексу, розчистити від бур’янів і просапати клумби, побілити бордюри, пофарбувати металевий паркан довкола Меморіалу. Окрім робіт з упорядкування цієї чималої території, було й інша важлива справа — посадити тут кілька десятків дерев. В останньому їм активно допомагав слушними порадами і власним прикладом лісничий Косівського лісництва ДП «Кутське лісове господарство» Петро Пліхтяк.

«Ми вже не один рік співпрацюємо з Центром громадських ініціатив у питаннях захисту довкілля, — розповів нашому часопису лісничий. – От і цього року відгукнулися на їхню пропозицію впорядкувати територію Меморіалу слави. Тим більше, що наближається річниця перемоги у Великій Вітчизняній війні. На цю акцію виділили майже 50 саджанців. Поновлюємо зелені насадження, адже деякі з них за минулі роки вже втратили свою естетичну функцію. Тому висаджуємо молоді деревця замість зрубаних і в тих місцях, де насаджень узагалі не було. Для посадки вибрали туї, бо вони вже тут ростуть, тільки несиметрично, лише з одного боку. Плануємо цей недолік виправити. Також посадимо алею з лип, сосен і ялинок».

«Липа – високе дерево. Чи доцільно вирощувати її у населених пунктах? Адже потім з такими велетнями виникає багато проблем», — запитую Петра Пліхтяка.

Він мене заспокоїв: «Щоб не росла високою, липі обрізають верхівку і формують гарну крону. Крім того, це дерево красиво цвіте, є прекрасним медоносом, невибагливе, швидко росте, його не пошкоджують хвороби, які останнім часом масово калічать хвойні насадження, особливо ялини».

Микола Близнюк, голова ради Центру громадських ініціатив посадив за свого життя багато дерев, і до цієї благородної справи весь час заохочує інших. «Наближається День перемоги – важлива для нашої країни дата, — каже Микола Миколайович. – Тому ми вирішили взяти участь в екологічній толоці і посадити на території Меморіалу слави нові дерева, адже за останні роки їх тут чимало зрубали».

Весело і жваво приступили до роботи учні 9 класу Косівської ЗОШ №2. Більшість з них за свого юного життя встигли посадити по кілька дерев. Неподалік школярів, у затишному куточку Меморіалу слави, не розгинаючи спин, трудилися працівники районного Центру дитячої творчості. Вони впорядковували територію, на якій буде збудовано дитячий майданчик.

До місця, де проводиться екологічна толока, під’їжджає заступник Косівського міського голови Василь Сліпанюк, привозить знаряддя праці, сам приступає до роботи, а нашому часопису розповідає: «З нагоди відзначення Дня довкілля у місті Косові проводяться масові екологічні толоки. Дуже хочу подякувати директору Косівської ЗОШ №1 Г.М.Грималюк за те, що учні цього навчального закладу на совість попрацювали на меморіальному комплексі, що на Міській горі. Від імені міської ради висловлюю вдячність керівникам тих організацій, працівники яких долучилися до впорядкування закріплених за ними територій, зокрема райдержадміністрації, відділенню Пенсійного фонду, передусім заступнику начальника Василеві Баричку, районному Центру дитячої творчості. Добре було б, якби інші колективи брали з них приклад щодо належного утримання територій, які, згідно з рішенням виконкому міської ради, закріплені за кожною організацією. Нам усім треба переглянути своє ставлення до рідного міста, приділяти йому більше уваги, адже це наш дім, ми тут живемо, і Косів має бути красивим і чистим».

Аліса Мудрицька.
Фото автора.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *