Про співпрацю між ДПІ та платниками податків Косівського району йшлося під час чергового засідання громадської ради, що діє при ДПІ. Вона зібралася вже в новому складі, а її головою було обрано Володимира Васильовича Василовського.

Чергове засідання громадської ради
Начальник ДПІ Оксана Михайлівна Мельниченко наголосила, що у 2010 році серед головних напрямів діяльності податківців — забезпечення бюджетних призначень, співпраця у цьому напрямку з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, іншими контролюючими і правоохоронними органами, контрольно-перевірочна робота, спрямована на виявлення «тіньових» оборотів коштів і товарів та залучення їх до оподаткування, широка масово-роз’яснювальна робота з платниками податків, спрямована на підвищення рівня їх обізнаності щодо норм податкового законодавства, профілактику правопорушень та утвердження ідеології добровільної сплати податків, а також створення належних умов та зручностей для сумлінного платника податків.

Одним із питань, що розглядалися на засіданні громадської ради, було декларування доходів громадян, отриманих у 2009 році. Перший заступник начальника ДПІ К.М.Крицкалюк зупинилася на тому, що нинішній рік, позначений економічною кризою, має внести істотні корективи в діяльність суб’єктів господарювання, і ми передбачаємо, що в умовах скорочення виробництва зросте кількість людей, які займатимуться підприємництвом. Водночас не слід забувати і про той факт, що фінансова криза змушує громадян заощаджувати кожну копійку. Ймовірно, побільшає людей, котрі звертатимуться за податковим кредитом. Тому повернуті державою кілька сотень або тисяч гривень, витрачених торік на обслуговування іпотечного кредиту, навчання або лікування, стануть цілком доречними. Саме тому сьогодні, як ніколи, податківці сподіваються на плідну співпрацю з платниками податків, спрямовану на поповнення дохідної частини бюджету. Адже податок з доходів фізичних осіб традиційно вважається бюджетоутворюючим. На сьогоднішній день вже 196 косівчан подали декларації про доходи, отримані в 2009 році, з них: 23 громадян, які отримали іноземні доходи, 8 — дохід від здійснення операцій з інвестиційними активами, 5 — дохід від здачі в оренду нерухомого майна, 107 — від отримання спадщини, 48 — від продажу рухомого майна, 4 — від незалежної професійної діяльності. З метою забезпечення сприятливих умов при подані декларацій громадяни мали можливість подати їх у вихідні дні та у вечірні години.

Новообраний голова громадської ради при ДПІ в Косівському районі Володимир Васильович Василовський висловив своє розуміння з приводу порушених завдань: «Як депутат районної ради знаю, які труднощі виникли в місцевому бюджет і в період нинішньої кризи. Тому для бюджетів територіальних громад важливими є всі джерела фінансування, в тому числі доходи громадян, які підлягають оподаткуванню».

А голова ради підприємців Косівщини Михайло Дмитрович Павлюк зауважив, що, «декларуючи доходи, ми проявляємо суспільну свідомість. Маємо пам’ятати, що в умовах нинішньої кризи найбільше соціальної підтримки потребують діти, позбавлені батьківської опіки. Їх чимало у наших інтернатах. Сподіваюся, що оподатковані доходи будуть мати адресне спрямування, насамперед для соціального забезпечення громадян нашого району».

Враховуючи пропозиції представників громадської ради, було вирішено: надавати органам місцевого самоврядування інформацію щодо повноти сплати податків підприємцями, які знаходяться на території сільської ради; провести виїзні кущові наради з підприємцями щодо проблемних питань їх діяльності; брати активну участь в обговоренні та підготовці пропозицій щодо удосконалення податкового законодавства.

С. Будз,
завідувач сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *