Вона відбулася у містечку над Черемошем – Кутах і була присвячена Всесвітньому дню поезії.

Ідею її проведення подала дослідник творчості Василя Стуса, аспірант філологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Ніна Васильченко-Каверіна із Кутів. Низенька і швиденька, сто талантів має — такою є ця синьоока покутяночка, яка на одному заході подивує талантом науковця, на іншому – обдарованістю до художнього слова, особливо — до казки, ще на іншому — до музики й композиторської творчості. Вражених її всебічними здібностями творчих людей Ніна з вітерцем промчить у власному автомобілі, розкриє секрети вирощування не лише квітів чи троянд, але й розсади помідорів, перцю, капусти та інших культур, порекомендує найкращі сорти.

Ось ця невгамовна покутяночка і розповіла про свою ідею провести згаданий захід директору Кутської ЗОШ І-ІІІ ст. Лук’яну Юсипчуку. А він, відколи директорує, відтоді й перетягує проведення таких заходів у шкільний заклад, бо й сам людина творчої вдачі. Не упустив такої нагоди і на цей раз. А тут ще й долучився титулований поет, викладач Косівського інституту Іван Бойчук із Вербовця. Утрьох організували й провели у Кутській школі справді гарну літературну зустріч за участю поетів Остапа Ножака і Оксани Дзвінчук – викладачів Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (Оксана, як і Лук’ян Юсипчук, уродженка села Космача), Манолія Попадюка і Віктора Максимчука із Вижниці (колишнього і нинішнього редакторів журналу «Німчич»).

Із косівського напрямку, крім Івана Бойчука, приїхали поети Василь Шкурган зі Смодної, Ігор Маковійчук, який є уродженцем Кутів, але поєднав свою долю із Косовом, а також знавець творчості Тараса Шевченка Іван Гнідан. Старі Кути представляв справді метр української дитячої поезії Микола Близнюк. Свої творчі доробки на святочному заході презентували Аліна Звіздецька (Косівський мистецький заклад), учителі Кутської ЗОШ Любов Березюк, Наталія Клим’юк та заступник директора з виховної роботи цього закладу Надія Гаргай. Науковою розвідкою про Марка Боєслава (Михайла Дяченка) як повстанського поета подивував Ярослав Вакалюк. Поезії Тараса Шевченка декламували учениці Кутської ЗОШ Ірина Танасійчук та Юліана Голинська.

Свої враження про святочний захід висловили учитель рідної мови і літератури Любов Будз, її колега, нині пенсіонерка Ганна Курдидик, голова кутської просвітянської організації Роман Бринський, голова кутського осередку Союзу українок Богдана Баб’юк, колишній бухгалтер МП «Евріка» Марія Лазорик, схвильованим був відгук про цю зустріч Калини Грицанюк, яка прочитала також свої вірші, написані на чужині.

Василь Глібчук.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *