Головна служба міста

Важко навіть собі уявити, якби її не було в нашому сьогоденні. Адже від цієї служби в значній мірі залежить побут людей, комфорт у їхніх помешканнях. Чистота і порядок наших вулиць – теж результат їхньої праці. Недарма називаємо їх санітарами міста. Мова, звісно, йде про комунальників, бо саме на них тримається
міська господарка. Отож, наша розмова з директором комунального підприємства «Косівміськводосервіс» В.Д.Скавуляк.

— Василино Дем’янівно, які функції покладено на комунальне підприємство, яке ви очолюєте?

— Сама назва «Косівміськводосервіс» вже визначає його основну діяльність. Однак наше підприємство має значно ширші зобов’язання. Займаємося прибиранням міста, вивезенням сміття, утримуємо громадський туалет, виконуємо й інші роботи, що стосуються санітарного стану Косова.

— Вважаєте, що вам це добре вдається?

— Звичайно, оцінювати не нам. Хоча у сфері благоустрою трудиться 17 працівників, з яких 9 – двірники, не все залежить від комунальників. Всі хочемо, щоб Косів був охайним і чистим. Саме таким йому належить бути за статусом курортного міста. Та не завжди сприяємо цьому своїми діями. Інакше не вели б мову про стихійні сміттєзвалища, не викидали будь-де побутовий непотріб. Комунальники два рази на місяць забирають сміття зі всіх вулиць Косова. Люди вже звикли до усталеного графіка. Але далеко не всі мешканці укладають договір з комунальниками на вивезення сміття, причому, за невелику плату. Проблему утилізації вони вирішують по-різному: хтось закопує, хтось спалює непотріб, що категорично заборонено, бо чадний газ отруює навколишнє середовище, хтось несе на берег річки, потічка, узбіччя дороги чи в лісосмугу.

— Виходить, що не навчилися ми ще дотримуватись належного рівня екологічної культури?

— І не тільки екологічної. Подивіться, у нашому місті всі електроопори обклеєні оголошеннями. Обліплюють ними стіни будинків і навіть водостічні труби. Але ж для цих потреб є спеціально встановлені дошки. Політичні партії прикріплюють до дерев свої плакати. Така нецивілізована реклама лише додає зайвої роботи комунальникам і псує естетичний вигляд Косова.

— А водопостачання міста поліпшилося?

— В якійсь мірі так. Зараз маємо достатній дебет якісної питної води. На станції водозабору тепер проводиться реконструкція. Уже встановили нові насоси, пластикові труби, але роботи ще не завершили. Щоправда, розвідні мережі залишаються застарілими. Від цього маємо великі втрати води, погіршується її якість.

— Втрата води в мережі, мабуть, впливає на її собівартість?

— Безумовно. Приблизно половину мереж вдалося замінити на довговічні пластикові труби, половина водогону — це старі проржавілі металеві труби. Саме там часто виникають прориви. На здорожчання води впливає й висока ціна на електроенергію, а також і те, що не маємо великих споживачів води. У січні її собівартість становила 18 грн. 06 коп. за кубічний метр при середньому тарифі для населення 6 грн. 69 коп. Частину дотації надає міська рада, решта витрат – це наші збитки. Воду споживачам подаємо за графіком у вівторок, четвер і суботу.

— А в якому стані очисні споруди?

— Торік розпочали їх реконструкцію. З настанням весни її продовжимо. Роботи на станції очисних споруд виконує обласне управління житлово-комунального господарства. Після завершення реконструкції значно поліпшиться переробка стоків з каналізаційних мереж. До речі, у минулому році наше підприємство отримало автомобіль-асенізатор та каналопромивну машину для продування й промивання каналізаційних мереж. Раніше таку техніку замовляли у Коломиї, тепер маємо свою.

— Нещодавно технічний парк вашої служби поповнився ще одним транспортним засобом.

— У КП «Косівміськводосервіс» уже цього року надійшов 11-ти кубовий контейнеровоз. Досі вивозили сміття самоскидом, який орендували в АТ «СКІФ-АВТО». Ми вже підрахували, що завдяки новому автомобілю зможемо зекономити протягом року 35 тис. грн. бюджетних грошей.

— Які комунальні проблеми вирішуватимете вже цього року?

— Уже розроблено проект реконструкції головної каналізаційної станції у Вербовці. Заплановано прокласти каналізаційну мережу до Косівського інституту. Хочемо придбати біотуалети, урни для сміття, які розкладемо у центральній частині міста.

— Маєте підтримку влади?

— Скажу відверто: міська рада не стоїть осторонь наших проблем. Позитивне вирішення вони знаходять у депутатів чи не на кожній сесії. Міська рада виділила 13 тис. грн. для підключення до мережі висотних будинків, які не мали централізованого водопостачання. У багатьох питання допомагає нам голова райдержадміністрації Я.І.Шинкарук.

— Професія комунальника не належить до найпрестижніших, але вона затребувана в суспільстві не менш, ніж будь-яка інша. Вважаю, що комунальники заслуговують на теплі й щирі слова нашої вдячності.

— У КП «Косівміськводосервіс» працюють 40 працюючих. У нас злагоджений і стабільний колектив, де кожен спеціаліст володіє кількома професіями. Кістяк транспортного цеху складають В.М.Гливчук, М.Ф.Піщулін, В.М.Шведюк, які й прориви на лінії ліквідовують, самі зварюють і зачеканюють труби. Сумлінно виконують свої обов’язки контролери Л.А.Шведюк, Г.І.Боєчко, електрик Богдан Павлюк, водії М.М.Пиптюк, М.І.Бабко. Добре трудяться працівники цеху з благоустрою, де майстром Ю.О.Павлик. Це вони дбають про чистоту міста, працюють без вихідних і святкових днів.

Щиро вітаю колектив КП «Косівміськводосервіс» з Днем працівників житлово-комунального господарства. Бажаю усім здоров’я, благополуччя і достатку в родинах. Дякую за нелегку вашу працю.

Розмову вів Ігор СУСАК.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *