До уваги індивідуальних власників транспортних засобів.

9 липня 2008 року Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, що набуває чинності 1 січня 2009 року.

Для проведення державного технічного огляду транспортний засіб подається до підрозділу Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової його реєстрації в справному та укомплектованому стані (п. 25 Порядку). Засіб укомплектовується медичною аптечкою відповідного типу, знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем, що відповідають вимогам відповідних стандартів, та вогнегасником (п. 27 Порядку).

При цьому для проведення техогляду працівникові Державтоінспекції подаються такі документи (п. 26 Порядку):

 1. паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
 2. протокол перевірки технічного стану, виданий суб’єктом господарювання не раніше 45 діб до дати проведення техогляду, або міжнародний сертифікат технічного огляду, виданий центром технічного огляду для засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.
 • перевірка технічного стану нових засобів не проводиться (п. 16 Порядку) та протокол не вимагається;
 • свідоцтво про реєстрацію засобу, його технічний паспорт і технічний талон, тимчасовий реєстраційний талон засобу;
 • посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії, та талон до нього;
 • медична довідка щодо придатності водія до керування засобом відповідної категорії;
 • поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних засобів або документ, що підтверджує право на звільнення від страхування;
 • квитанція про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, та у разі наявності – документ, що підтверджує право на пільги із сплати такого податку;
 • на засоби, що працюють на газовому паливі, додатково подається документ, що підтверджує проведення випробовування газової паливної системи в порядку і строк, установлені для даного виду обладнання та його комплектації.

У разі відсутності будь-якого документа, визначеного цим пунктом, техогляд не проводиться.

Працівник ДАІ здійснює перевірку відповідності номерних знаків вимогам стандартів, даних про засіб та його власника записам у реєстраційних документах та відомостям в автоматизованих інформаційних системах Державтоінспекції, відсутності фактів підроблення ідентифікаційних номерів складових частин засобу, посвідчення водія та талона до нього, медичної довідки.

Крім того, проводиться перевірка відомостей про транспортний засіб, його власника або уповноважену ним особу за наявними автоматизованими базами даних МВС щодо розшуку, накладення арешту тощо, а також своєчасності сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху.

Працівник Державтоінспекції видає талон про проходження техогляду на кожний технічно справний та відповідно укомплектований транспортний засіб за наявності всіх необхідних документів, та у разі відсутності даних про несплату штрафу за адміністративне правопорушення (п. 12 Порядку).

Періодичність та строк проведення техогляду

Техогляд засобів незалежно від форми власності проводиться з такою періодичністю:

 • два рази на рік — засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як дев’ять з місцем водія включно, та спеціалізовані засоби для перевезення небезпечних вантажів
 • один раз на рік — засоби, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, а також спеціальні та спеціалізовані засоби, зокрема автокрани, таксі, автомобілі швидкої медичної допомоги тощо
 • один раз на два роки – засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більш як дев’ять з місцем водія включно та для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 тонни, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби
 • у рік, який закінчується на непарну цифру, — засоби, остання цифра року випуску яких непарна;
 • у рік, який закінчується на парну цифру і нуль, — засоби, остання цифра року випуску яких парна або нуль.

Допускається проведення техогляд причепів, причепів-розпусків та напівпричепів незалежно від року їх випуску одночасно з тягачем.

Техогляд засобів проводиться Державтоінспекцією в такий строк:

 • з 15 січня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;
 • з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.

Власники засобів — юридичні особи, фізичні особи — підприємці подають щороку до 15 січня підрозділу Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової реєстрації засобу заявку із зазначенням кількості зареєстрованих засобів незалежно від того, експлуатується засіб чи ні, та запропонованої ними дати проведення техогляду. Підрозділ Державтоінспекції після узгодження дати проведення техогляду на підставі поданих заявок складає до 30 січня графік проходження техогляду засобів, які належать юридичним особам.

У разі відсутності заявок підрозділ Державтоінспекції самостійно визначає дату проведення техогляду засобів, які належать юридичним особам і зареєстровані на території обслуговування.

На спеціальних та спеціалізованих засобах додатково перевіряється наявність передбаченого стаціонарного обладнання, спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв, кольорографічного пофарбування, написів та дозволів на їх установлення (нанесення) і використання.

Під час проведення техогляду засобів, призначених для перевезення небезпечних вантажів, перевіряється їх комплектність відповідно до вимог нормативно-правових актів у цій сфері.

Під час проведення техогляду засобів, що використовуються для перевезення великогабаритних та великовагових вантажів, додатково перевіряється укомплектованість додатковим обладнанням відповідно до вимог Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами ( 30-2001-п ).

Прийом громадян щоденно з 8 до 17 год. Субота – з 9 до 15 год.

Тел. 4-96-40.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *