Обрав улюблену професію

У 1973 році Кирило Кіращук з Коломийського району електричних мереж перевівся у Косівський РЕМ. Пішов на цей крок, так би мовити, за сімейними обставинами. На той час він уже поєднав свою долю з дорогою його серцю Марійкою, яка працювала завідуючою фельдшерсько-акушерським пунктом у рідному Космачі. Отож, хотілося поближче до дому, до тепла родинного вогнища. А яблунівська електродільниця якраз і обслуговувала всю їхню округу. Молодий електрик спочатку працював у оперативно-виїзній бригаді, згодом — черговим на підстанціях у Яблунові, Космачі. Кирило з роками набирався досвіду, своєю сумлінною працею здобував авторитет і в робітничому середовищі, і в керівництва підприємства.

Якось, тодішній начальник Косівського РЕМ у Анатолій Іванович Тарануха викликав до себе К.Кіращука й після нетривалої розмови сказав: «Кириле Васильовичу, відновлюйся на навчання в Інституті нафти й газу або вступай у технікум». З розширенням енергогосподарства району в Космачі назріла потреба створити окрему виробничу дільницю електромереж. З того часу, тобто з 1982 року, й донині К.В.Кїращук очолює Космацьку ВДЕМ-4.

Хочеться Кирилу Васильовичу якнайліпше прислужитися своєму Космачевї, де й сам народився 1948-го року. На жаль, не все його життя пов’язане з цим прекрасним гуцульським селом. У 1950-му, за членство в ОУН, арештовують тата, а з ним — і маму. їх засуджують на 25 років. Василь Кіращук відбуває покарання в норильських, а дружина Анастасія — у таборах Магадана. Жорстокий більшовицький режим роз’єднав усю сім’ю. Діти — дворічний Кирилко і його семирічна сестричка Марійка залишаються з бабою Анастасією (маминою мамою). Хату Кіращуків розібрали й перевезли у Яблунів.

Лише у 1956 році, після перегляду судових справ, доля з’єднала подружжя Кіращуків, а ще через два роки — всю сім’ю. Кирило у Норильську закінчив школу, там же вступив на навчання в металургійний інститут. Після першого курсу його призвали в армію, де й здобув спеціальність авіамеханіка з електрообладнання лггаків. Професія електрика сподобалась юнакові, як виявиться згодом, вона стане визначальною у його житті.

Роки проживання у кліматично суворому Норильську незбагненно розпалювали у Кириловій душі любов до отчого краю. Він переводиться з металургійного інституту на навчання в Івано-Франківський інститут нафти і газу. Але, закінчивши другий курс, залишає ВНЗ. Геологів, а саме таку професію він здобував, направляли на роботу в Туркменістан.

— Після Півночі я би нікуди звідси не поїхав, — зізнається Кирило Васильович.

Залишивши інститут, К.Кіращук пішов працювати електриком на деревообробному заводі, а потім, там же, в Коломиї, влаштувався у РЕМ. Отож, коли йому знову запропонували йти вчитися, — сумніву не мав, яку освіту здобувати. По закінченні Бережанського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства отримав диплом техніка-електрика.

— Космацька ВДЕМ-4 на доброму рахунку в нашого колективу, хоч має дуже складну ділянку роботи, — розповідає директор філії «Косівський РЕМ» ВАТ «Прикарпаттяобленерго Валерій Яремович Боднарук, — бо очолює її досвідчений майстер, спеціаліст, який знає і любить свою професію.

Ігор Сусак.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *