Прокурава. Здавалось би, звичайне село, про яке знають не тільки у нас, але й за межами України. Таку добру славу воно здобуло завдяки працьовитим, гостинним, мудрим і талановитим гуцулам— боднарям, вишивальникам, ткачам і, звичайно, співакам і танцюристам, яких успішно презентує уже впродовж 27 років фольклорний колектив «Барви Карпат». На його шляху були і злети, і падіння. Але, незважаючи ні на що, він під умілим керівництвом директора Прокуравського народного дому Ганни Майданської та художнього керівника Любові Миклащук живе, творить і досягає щедрих ужинків.

Цей рік є особливо багатим на вагомі здобутки колективу. Спочатку був феєричний виступ і заслужена перемога на фестивалі в м. Коломиї, потім — на XIV Міжнародному гуцульському фестивалі в м. Вижниці і на Міжнародному фестивалі естрадної та фольклорної музики «Зелені свята на Гуцульщині», який щороку проводиться у Прокураві, президентом та генеральним продюсером якого є уродженець села Михайло Строчук. Він хоч і живе у Києві, все робить, щоб про його односельчан дізнавалися далеко за межами Прокурави.

Найважливіше досягнення — його перемога у відбірному турі проекту «Фольктизік» Першого національного телеканалу.

Перед цим, як завжди, був нелегкий вибір пісні, численні репетиції, організаційні моменти… Ми особливо вдячні І.В. Гаврилків, М.Д. Михайлюк, І.М. Миклащук, які надали спонсорську допомогу для поїздки у столицю, та заввідділу культури райдержадміністраціїД.Ф. Біланюку — за наданий транспорт.

Разом з нами до Києва на запис телевізійної програми вирушили ще три прекрасні колективи — «Осіннє золото» і «Гуцули» з Косова та «Веселі рожнівчани» з Рожнова.

Наш колектив виконав пісню «Вже вечір вечоріє». Несподіванкою для багатьох став виступ односельчан зі студентами Національного університету культури і мистецтв.

Втомлені, але задоволені, повернулися додому, та думками всі продовжували жити у Києві, з нетерпінням чекали трансляції передачі. І ось вона розпочинається.

Самобутній фольклорний колектив «Барви Карпат» вражає всіх високою виконавською майстерністю. Дивує «Осіннє золото» запальним артистизмом, молодечою енергією і завзятістю, оригінальністю постановки мистецької композиції. Навіть важко повірити, що основу фольклорного ансамблю складають ветерани праці. «Веселі рожнівчани», випромінюючи радісний настрій і щирі усмішки, емоційно, злагоджено співають «Приймаченка». Чудовий спів, самобутність, щирість полонили всю студію — це виступають «Гуцули», які відродилися знову, щоб люди могли насолоджуватися їхнім співом…

Долю переможців вирішували телеглядачі. Нам телефонували з багатьох куточків України (Білої Церкви, Полтави, Одеси, Моршина, Києва, Чернігова, Дніпропетровська і навіть Мюнхена), за нас голосували і вболівали.

За результатами голосування, з відривом у 147 голосів переміг колектив «Барви Карпат». А далі — буденне життя, репетиції і знову запрошення— до міста Львова на відкриття фестивалю «Веретено». Нас гостинно зустрічають організатори, львів’яни та гості міста. Колектив виконав пісню «Ой гуцуле, ой гуцуле». Виступ, інтерв’ю, майстер-клас з народних художніх промислів… Хтось вперше бачить граблю, чесалку, мотовило, куделю, терлицю…

Люди з великою цікавістю все оглядають, розпитують, і ми розуміємо, що все те, що робимо — потрібне. Прикро, що на розвиток культури не вистачає коштів. Приємно те, що культура є. Вона жива, вона плекається людьми, які не забувають своїх традицій, свого коріння, і після всіх буденних справ ідуть на репетиції, щоб поставити концерт. Колектив живе людьми сильними духом, багатими душею, яких об’єднує українська пісня.

Ольга Гарасим’юк,
учасниця ансамблю «Барви Карпат», фахівець з рекреації і екологічної освіти НПП «Гуцульщина».

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *