Одним з пріоритетних завдань державної податкової служби є контроль за надходженням до бюджету податку з доходів фізичних осіб. Косівські податківці розробили план заходів щодо легалізації заробітної плати, яким передбачено системний підхід до роботи з платниками податку.

Так, за 9 місяців цього року до бюджету мобілізовано 17394,1 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб (107,1%).

Головним напрямом при адмініструванні податку з доходів фізичних осіб є робота з суб’єктами підприємницької діяльності — юридичними та фізичними особами, які виплачують найманим працівникам заробітну плату, нижчу законодавчо встановленого мінімального рівня. Під особливим контролем перебувають підприємства, що отримують значні доходи і виплачують при цьому низьку заробітну плату.

Деякі підприємці, які працюють на фіксованому та єдиному податках, не укладають з найманими працівниками трудових угод і, відповідно, не сплачують за них податки. Заробітну плату робітники одержують «у конвертах».

Працівники Косівської ДПІ постійно проводять перевірку підприємств, установ та організацій з питань дотримання ними діючого законодавства при виплаті заробітної плати, а також — осіб, майновий та фінансовий стан яких викликає сумнів.

За січень-вересень 2009 року відділ оподаткування фізичних осіб ДПІ провів перевірки 12 СПД — юридичних осіб та 22 СПД — фізичних осіб з питань правильності утримання, повноти та своєчасності сплати податку з доходів фізичних осіб. За актами перевірок донараховано 57,4 тис. фн.

Щоб запобігти таким явищам, при ДПІ в Косівському районі створено робочу комісію, на засідання якої запрошують керівників підприємств. Головна мета таких зустрічей — усунення причин, що створюють передумови для мінімізації заробітної плати і сплати зменшених сум податку з доходів фізичних осіб.

Як відомо, всі соціальні відрахування проводяться, виходячи з реальної заробітної плати, що нараховується працівнику. Отже, отримуючи заробітну плату «в конвертах», людина залишається соціально незахищеною у майбутньому.

С. Будз,
завідувач сектора МРР та звернень громадян ДПІ.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *