Наприкінці вересня у Косові відбувся дводенний міжнародний науково-практичний семінар «Основні причини знеліснення та деградації лісів в Україні». Проводили захід Товариство «Зелений Хрест» та Глобальна лісова коаліція на базі готельно-відпочинкового комплексу «Карпатські зорі».

Участь у семінарі брали вчені, представники міжнародних організацій у сфері охорони довкілля з України, Росії, США, фахівці лісового господарства, природоохоронної галузі, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій. Основною їхньою метою було виявлення принципових соціально-економічних, правових, інституційних та соціально-культурних чинників, що зумовлюють погіршення стану лісів на підставі аналізу конкретних конфліктних ситуацій у сфері лісокористування, інноваційних підходів до їх вирішення та розроблення рекомендацій щодо формування суспільно узгодженої лісової політики.

Цікавими і змістовними були доповіді з різних тематичних напрямів науковців і представників громадських організацій зі Львова, Харкова, Чернівців, Брянська (Росія), Єльського університету (США). А йшлося про те, що прогресуючий антропогенний вплив на навколишнє середовище зумовив негативні зміни в структурі лісових екосистем: погіршується видове різноманіття, спрощується структура деревостанів, знижується їх продуктивність, погіршується санітарний стан лісів, що в підсумку веде до ускладнення екологічної ситуації. Зазначалося, що це світові проблеми.

Учасники міжнародного семінару не лише обговорювали названі проблеми, вели дискусії, але й організували роботу в групах за такими темами: нераціональне використання лісових ресурсів та деградація лісів; конфлікти у сфері лісокористування; залучення громадськості до прийняття рішень щодо лісокористування та лісової політики.

Про результати напрацювань робочих фуп доповіли численній аудиторії. Треба також сказати, що представники Косівщини теж були широко задіяні в програмі цього науково-практичного заходу. Участь у семінарі брали й заступник голови райдержадміністрації Микола Васкул та завідувач сектора природних ресурсів, туризму, рекреації та зовнішніх зв’язків РДА, депутат районної ради Роман БАРАНЮК.

Ігор Сусак.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *