Відбулася чергова колегія районної державної адміністрації, на розгляд якої було винесено три основні питання. Йшлося про підготовку підприємств та житлово-комунального сектору району до опалювального сезону 2009-2010 років. Підбивали підсумки цьогорічного організованого літнього відпочинку дітей Косівщини. Слухали інформацію про стан правопорядку в районі.

Перш ніж приступити до питань повсякденних, голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук та в. о. голови районної ради Петро Дійчук вручили нагороди і почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради членам районної організації Народного Руху.

Хвилиною мовчання усі присутні в залі вшанували пам’ять редактора газети «Гуцульський край» Мирослава Володимировича Лучка, який помер 18 вересня на 51-му році життя.

Відтак розпочалося засідання колегії райдержадміністрації. Тон розмові задав голова РДА Ярослав Шинкарук. Він висловив своє невдоволення темпами підготовки до чергового опалювального сезону. Хоча цим питанням було приділено найпильнішу увагу, незважаючи на ге, що вони перебували і перебувають на постійному контролі в РДА, проблем і наприкінці вересня вистачало.

Перед членами колегії тримали звіт представники галузей культури, охорони здоров’я та освіти.

Із 49 народних домів і такої ж кількості бібліотек (читальні зазвичай знаходяться у приміщаннях закладів культури) 13 народних домів (відповідно, стільки ж і бібліотек) не опалюються. Решта сільських осередків культури паливом забезпечена. Не було дров (на кінець вересня) лише у Шепітському клубі. Мерзнути у ньому працівникам і глядачам довелося б… з власної вини. Горяни не пускають лісівників у ліс, відповідно, ті не мають де заготовити деревину на дрова. Членам колегії та присутнім на її засіданні керівникам довелося в робочому режимі вирішувати це питання. Хай там які лісові пристрасті вирують у Шепоті, а в Народному домі дрова мають бути — це принципова позиція виконавчої влади району.

Заступник головного лікаря Косівської ЦРЛ Дмитро Микитюк доповідав про стан готовності до зими закладів охорони здоров’я. Завершено капітальний ремонт кардіологічного відділення, відремонтовано покрівлю котельні. У дитячій лікарні планують поміняти 40 вікон. На 80 відсотків виконано капітальний ремонт Кутської міської лікарні, однак нема коштів на перекриття даху стоматологічної поліклініки. Із 10 лікарських амбулаторій району 6 газифіковано, решта — забезпечені вугіллям. Є проблеми з амбулаторією села Яворова, яку, за словами Дмитра Микитюка, орендарі виганяють з приміщення.

17 ФАПів району газифіковано, решта (23) — на твердому опаленні. Із ФАПами проблем вистачає. Ними повинні опікуватися місцеві ради, зокрема контролювати питання завезення вугілля мають сільські голови. Однак вони часто забувають укласти угоди з лісовими господарствами на постачання ФАПів дровами. Різку крапку у цій розмові поставив голова РДА Ярослав Шинкарук, який наголосив на тому, що до 5 жовтня такі угоди мають бути скрізь укладені. А сільських голів було попереджено про особисту відповідальність за стан підготовки до зими об’єктів соціально-культурної сфери, які знаходяться у їхньому підпорядкуванні.

Загалом школи району до нового опалювального сезону готові, — заспокоїв членів колегії начальник управління освіти РДА Володимир Козьменчук. Із запланованих на 27 об’єктах капітальних ремонтів 21 виконано, 4-у стадії завершення, на двох об’єктах (у Яворові і Лючках) є певні проблеми. Виготовлено проектну документацію на переведення Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з твердого на електричне опалення. Повністю відремонтовано внутрішню систему опалення у Пеньківській ЗОШ-садку. Завершується ремонт дахів Рибненської, Текучанської, Яворів-Безульківської, Кобаківської, Яблунівської і Річківської ЗОШ. У навчальних закладах району замінено вікна на металопластикові загальною площею майже 350 кв. м. Володимир Козьменчук зазначив, що в школи району завезено 1128 тонн вугілля (загальна потреба — 1270 тонн). Він також поскаржився на пізні терміни завезення дров — наприкінці вересня. Через це вони мають високу вологість і не встигають висохнути як слід до початку опалювального сезону. Є проблеми з опаленням добудови Косівської ЗОШ №2, переведенням ряду шкіл району з пічного опалення на водяне та влаштування в них автономних котелень.

На колегії йшла мова про підготовку до нового опалювального сезону об’єктів житлово-комунального сектору, про оплату за газ та електроенергію. Голова РДА порушив тему заборгованості за спожиті енергоносії серед тих жителів району, які мають матеріальну змогу і повинні були б за своїм соціальним статусом бути більш свідомими, вчасно розраховуватись і не нагромаджувати боргів за газ, електроенергію та інші комунальні послуги. Ярослав Шинкарук запропонував надіслати керівникам організацій району списки їхніх працівників, які таку заборгованість мають, — можливо, у такий спосіб вдасться хронічних неплатників присоромити і змусити сплачувати рахунки.

Кутський селищний голова Дмитро Томащук поділився найбільшою проблемою Кут — у містечку катастрофічний стан із централізованим водопостачанням. Заплановано капітальний ремонт водогону, але коштів на це виділено недостатньо. Голова РДА Ярослав Шинкарук про цю проблему знає, був у Кутах і сам заглядав у розриті траншеї, станом ремонтних робіт він теж незадовопений. Ярослав Іванович просив фінансової підтримки в області, адже вартість капремонту оцінено в мільйон гривень. Голова ОДА Микола Палійчук не відмовляється підкласти своє плече для вирішення водної проблеми Кут, але не може цього зробити. Виділити кошти з обласного бюджету на ремонт водогону в Кутах, можна лише тоді, якщо цей об’єкт і його капремонт передбачені в програмі соціально-економічного розвитку району на 2009 рік. Але такої програми — офіційної, затвердженої на сесії районної ради — у районі і досі немає. Тож єдиний вихід — шукати інвестора.

Завідувач сектора у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Михайло Мельничук зробив розгорнутий аналіз виконання цьогорічного розпорядження голови РДА «Про забезпечення у районі організованого відпочинку дітей влітку 2009 року» Для фінансового забезпечення оздоровчої камланії. цього, року в районному бюджеті було передбачено 728076 грн. Було використано 822429 грн. (94353 грн. — кошти Фонду соцстраху). Влітку було оздоровлено 7201 дитину (загальна кількість дітей в районі — 12968). Михайло Мельничук докладно розповів присутнім про те, які діти і де саме мали можливість оздоровитися влітку за кошти з бюджету, поінформував про діяльність оздоровчих закладів району тощо.

Заступник начальника РВ УМВС, начальник міліції громадської безпеки Мирослав Атаманюк детально проаналізував криміногенну ситуацію в районі, акцентував увагу на тому, що злочинність цього року має тенденцію до зростання, хоч і незначного. Розповів про успіхи у боротьбі з правопорушниками, про форми і методи профілактичної боротьби з ними. Звернувся до голів органів місцевого самоврядування з проханням сприяти у збільшенні кількості добровільних помічників дільничних інспекторів міліції. Адже нині в районі працюють 20 дільничних, деяким з них доводиться обслуговувати 4, 6, а то й 8 сіл. Це в той час, коли на території обслуговування одного дільничного, згідно з нормами, має проживати 3,5 тисячі населення. Поскаржився Атаманюк і на байдужість громадськості до проблем міліції. Йдеться про те, що цього року працівники ДАІ «заробили» для місцевих бюджетів 760 тисяч гривень штрафів А коли міліціонери попросили допомоги у’ вирішенні своїх нагальних матеріально-технічних проблем, отримали на це лише кілька тисяч.

Голова РДА уважно вислухав доповідача і повернув розмову в інше русло. Полковник міліції у відставці Ярослав Шинкарук знає проблеми міліції зсередини, тому звертав увагу не на статистику. Якщо брати до уваги цифри, повідомив він присутнім, то Косівський РВ УМВС є одним з найкращих в області. Коли ж голова районної виконавчої влади приїжджає у села, то чує від тамтешніх голів: «Коли у нас з’являться працівники міліції?». Ярослав Шинкарук зауважив, що керівний склад відділу має «опуститися на землю», тобто частіше бувати у селах району. Не завадило б міліцейському керівництву брати участь у сесійних засіданнях місцевих рад, щоб знати проблеми громад конкретних населених пунктів, щоб розповісти горянам і про свої міліцейські проблеми, щоб разом пошукати шляхи їх вирішення.

На думку голови РДА, робота зі створення у районі громадських формувань ведеться вкрай незадовільно. Він також дорікнув правоохоронцям, що ті працюють за фактом вчинення злочинів і недостатньо — на їх випередження, маючи на увазі низьку оперативну активність: «В районі всі про все знають, але ніхто нікому нічого не каже». Голова РДА підтримав працівників райвідділу у тому, що й вони потребують підтримки з боку громадськості, бо міліціонери справді мають багато проблем, які роками не вирішуються. Він назвав несправедливим той факт, що у районній Програмі боротьби зі злочинністю райвідділу міліції запропонували виділити лише 5 тисяч, і це в той час, коли лише самих штрафів міліціонери назбирали і віддали в місцеві бюджети майже на мільйон гривень.

На колегії райдержадміністрації було також розглянуто ряд інших питань, прийнято відповідні рішення,

Аліса Мудрицька.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *