Ліси — зелені легені нашої планети і, без сумніву, одне з найбільших багатств нашого краю. А люди, які дбають про лісове господарство, охороняють його, споконвіків користуються заслуженим авторитетом і повагою.

Напередодні професійного свята ми зустрілися із директором державного підприємства «Кутське лісове господарство» Романом Миколайовичем Бойчуком і попросили детальніше розповісти про доручене йому лісове господарство.

— Територія лісгоспу становить 16140 га, з них 14472 га входить до складу НПП «Гуцульщина» без вилучення. Річна розрахункова лісосіка становить 4 тис. куб. м деревини і 12 тис. куб. м, інші рубки пов’язані з веденням лісового господарства. Всього за 8 місяців 2009 року заготовлено 5581 куб. м деревини, в тому числі 2038 куб. м — ділової.
На підприємстві працюють 130 чоловік, середньомісячна зарплата становить 1221 грн. Підприємство за 8 місяців реалізувало продукції на суму 1358 тис. грн. Сплачено до держави різних платежів на суму 903 тис. грн., а саме: податків до бюджету на суму 434, 7 тис. грн., в т.ч. 183,4 тис. грн. до місцевого бюджету, збору до державних цільових фондів на суму 468,3 тис. грн., в т.ч. 391,2 тис. грн. — до Пенсійного фонду.

— Останні десятиліття у пресі все частіше з’являються статті, в яких йдеться про потребу відновлення лісових масивів у Карпатах. Що робить ДП «Кутський лісгосп», щоб наші гори не лисіли, щоб Карпати і через 100 років буяли розкішною зеленню?

— Навесні посаджено лісових культур на площі 12,9 га, залишено під природне оновлення 31,2 га, посіяно 0,2 га лісових розсадників. Проведено рубок догляду за лісом на площі 51 га, в т.ч. освітлення — 8,4 га, прочищення — 14,1 га, проріджування — 5,6 га, прохідні рубки — 22,5 га. За 8 місяців було здійснено ряд заходів, згідно з розпорядженням Косівської РДА, а саме: «Весняна екологічна толока», «Посади дерево». Так, спільно з працівниками РДА проведено посадку лісових культур в Яблунівському лісництві на площею 1 га. Косівським лісництвом спільно з учнями Пістинської ЗОШ І-ІІІ ступенів створено шкільне лісництво, проводиться еколого-освітня робота з учнівською молоддю, залучення дітей до суспільно корисної праці. Дирекція лісгоспу тісно працює з центром дитячої творчості в селищі Яблунові.

Влітку було розбито наметове містечко на території Яблунівського лісництва для оздоровлення дітей. Залучалися спеціалісти лісгоспу для еколого-виховної роботи.

— Це вагомі результати, які свідчать про хорошу роботу колективу.

— Позитивних результатів підприємство добилось завдяки успішній роботі всього колективу, а особливо — його передовиків. За сумлінне виконання обов’язків та з нагоди професійного свята — Дня працівника лісу — багатьох з них нагороджено грамотами райдержадміністрації та районної ради: П.В.Кіщука — тракториста Кутського лісництва, С.Д.Білоусяка — лісника Кутського лісництва, А.І.Самаковського — лісоруба Косівського лісництва, В.М.Воротняка — тракториста Косівського лісництва, М.В.Скільського — лісника Берегівського лісництва, М.Й.Геника — лісника Берегівського лісництва, І.Ю.Кравчука — лісника Космацького лісництва, Д.Д.Кушнірчука — лісника Космацького лісництва, Ю.І.Филищука — лісоруба Яблунівського лісництва, В.М.Третяка — лісника Яблунівського лісництва, О.М.Фапьбійчук — головного економіста підприємства, М.М.Негрича — інженера з лісовідновлення, П.І.Ванджурака — головного інженера, П.В.Фальбійчука— начальника лісового відділу, М.М.Негрича — провідного інженера, І.М.Яремина — лісничого Кутського лісництва, Ю.Ю.Фальбійчука — лісничого Берегівського лісництва, Д.М.Одокійчука — лісника Яблунівського лісництва.

— Які проблеми турбують Вас, як керівника такого великого господарства?

— У зв’язку з фінансовою кризою, різко зменшився попит на лісопродукцію, низька платоспроможність впливає на фінансово-господарську діяльність підприємства.

На часі є потреби у поліпшенні матеріально-технічної бази, вкладення інвестицій у розвиток лісового господарства, впровадження поглибленої переробки деревини.

— Однією із найбільших проблем є лісопорушення.

— Всього у нас є 66 працівників лісової охорони. Лісовою охороною підприємства складено 41 акт про лісопорушення об’ємом 149 куб. м на суму 334482 тис. грн. Задоволено позовів на суму 40745 тис. грн. Станом на 1.08.09 р. не відшкодовано до бюджету жодної гривні, лісопорушники залишаються ненаказаними. В стадії провадження знаходяться 23 акти на суму 228804 грн. Лісова охорона тісно співпрацює з правоохоронними органами, тільки за 6 місяців прокурором Косівського району порушено 18 кримінальних справ про лісопорушення.

— Що Ви хотіли б побажати своїм працівникам напередодні професійного свята?

— Насамперед, кожному працівнику лісового господарства бажаю міцного здоров’я, щастя і задоволення від своєї праці. Коли бачиш як росте посаджений тобою ліс, коли відчуваєш себе господарем у ньому, то розумієш, що недаремно живеш на цій землі. А це і є справжнє людське щастя.

— Дякую за змістовну розмову. Нехай очолений Вами колектив досягає вагомих трудових звершень, а Вам зичу душевного спокою, сімейної злагоди й успіхів у праці.

Я. Тимофійчук.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *