Під час несподіваного візиту до центральної районної лікарні восьмого серпня цього року головний хірург України, доктор медичних наук, академік Петро Дмитрович Фомін був щиро подивований.

У відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії він побачив унікальний американський апарат — кисневий концентратор. Зі звичайного повітря цей апарат виробляє вісім літрів кисню за хвилину, забезпечуючи роботу будь-якого дихального апарату для тривалої штучної вентиляції легень. Таке обладнання є рідкісним навіть у провідних клініках столиці України, на Івано-Франківщині ним забезпечений лише обласний онкодиспансер.

Якою була мета приїзду відомого і поважаного академіка на Косівщину?

Про це розповідає головний лікар центральної районної лікарні, теж хірург за фахом, Іван Васильович Фазан:

— Високий гість разом із головним хірургом області Володимиром Івановичем Пилипчуком та професором кафедри післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету Михайлом Григоровичем Шевчуком перевіряли готовність надання кваліфікованої хірургічної допомоги жителям району. Цікавились усім, починаючи з приймального покою і закінчуючи операційним блоком.

— І якими ж були враження?

— Петро Дмитрович зізнався, що високою кваліфікацією хірургів, матеріально-технічною базою та умовами перебування хворих наш провінційний медичний заклад не поступається провідним клінікам України.

— Оцінка справді висока. Звідси випливає, що, крім американського кисневого концентратора, операційний блок забезпечений і іншим найсучаснішим обладнанням?

— Так. Не всі районні лікарні забезпечені таким лапароскопічним комплексом та рентгено-діагностичною апаратурою, які є в косівській. Тому не випадково головний хірург України висловив щирі слова вдячності і на адресу нашої районної влади і депутатського корпусу, які з розумінням ставляться до найціннішого — здоров’я та життя жителів Косівщини.

— Іване Васильовичу, відомо, що ви не втрачаєте нагоди придбати необхідне обладнання для медичних закладів району. Напевно,.ви звернулись з певним проханням і до високого гостя?

— Зрозуміло, що так. Він пообіцяв у швидкому часі приїхати до Косова разом із досить впливовим урядовцем, який би посприяв у придбанні найсучаснішого обладнання. А нам ще треба дуже багато.

— Читачам газети цікаво би знати хоч у кількох штрихах, хто такий академік Фомін?

— Розмова в нас була короткою, але щирою. З’ясувалось, що Петро Дмитрович оперував відомих державних діячів. У радянський час категорично відмовлявся вступати у КПРС, через що був переслідуваний.

Нині, як бачимо, є академіком, заступником голови Вищої атестаційної комісії при Міністерстві охорони здоров’я. 10 вересня цього року йому виповниться 70-річний ювілей.

— Заздалегідь не вітають. Але в день ювілею ви це зробите з великою приємністю від імені усіх медиків Косівщини? Правда?

— Шанований академік виявив мені високу честь — запросив на відзначення ювілею. Отож, я це зроблю особисто із своїм районним хірургом молодим Іликом, якому головний хірург України висловив слова вдячності за висококваліфіковану хірургічну допомогу та навчання молодих хірургів виконувати найскладніші оперативні втручання в Косівській ЦРЛ.

— Дякую за розмову.

Інтерв’ю Василя Глібчука.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *