До лідерів політичних партій району звернувся редактор часопису  «Гуцульський край» Мирослав Лучко. Своє звернення він мотивує тим, що йде  безпрецедентний  тиск на нього і колектив редакції. Існує спроба введення негласної цензури керівництвом ради. Депутати діляться на своїх і чужих.

Друкуємо звернення депутатів районної ради, прийняте з цього приводу.

Шановні краяни! Тиск влади на свободу слова в Косівському районі набув нового формату. Схоже, голова Косівської районної ради Р.Присяжний, який наприкінці червня 2006 року втрутився у редакційну політику газети часопису «Гуцульський край», що призвело до голодування попереднього редактора часопису П.Гавуки, і сьогодні діє за схожим сценарієм, змінились тільки дійові особи — прізвище редактора часопису «Гуцульський край» — Мирослав Лучко.

27 травня головного редактора, на запрошення Р.Присяжного, було викликано до кабінету того ж голови, і відбулася так звана «роз’яснювальна бесіда»: що, як і коли він повинен і зобов’язаний друкувати в часописі «Гуцульський край». В іншому випадку, його буде звільнено з посади головного редактора, крім того, він буде нести, начебто, якусь відповідальність перед законом щодо його особистої «неправомірної відпустки»…

Ми, голови громадських організацій та політичних партій, підтримуємо позицію редактора газети «Гуцульський край» М. Лучка у відстоюванні свободи слова, у праві громадян на висловлювання вільної та незалежної думки і заявляємо, що втручання у редакційну політику, економічний тиск, монополізація інформаційного простору є недопустимими… Ми вимагаємо у представників відповідних органів надати правову оцінку діям косівських чиновників щодо замаху з їх боку на свободу слова і закликаємо всіх журналістів Прикарпаття підтримати наше звернення, щоб не допустити подібного в інших засобах масової інформації.

  • Голова Косівської РО ГП «ПОРА» Олег СОЛОМЧЕНКО.
  • Голова Косівської РПО ВО «Батьківщина» Дмитро ТОМИЧ.
  • Голова Косівської РО Народного Руху України Дмитро БОЙЧУК.
  • Секретар Косівської РО СПУ Богдан МАРЧУК.
  • Голова Косівської РО «Єдиний Центр» Тарас БЕЙСЮК.
  • Депутат районної ради НСНУ БАРАНЮК.
Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *