Як відомо, у листопаді 2004 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про соціальний захист дітей війни». Але він не діє й понині. Згідно із Законом «Про соціальний захист дітей війни» носії цього статусу повинні одержувати надбавку до пенсії у розмірі 30% від мінімальної. Плата за комунальні послуги зменшується таким громадянам на 25%, вони безкоштовно користуються комунальним транспортом та низкою інших пільг. Але нині лише у вигляді пенсії діти війни щомісяця недоотримують понад 120 грн. Не такі вже й малі гроші, аби від них відмовлятись переважно тим, хто рахує копійки від пенсії до пенсії.

Після прийняття відповідного рішення Конституційного Суду в людей з’явилася можливість відстояти свої права в суді.

В судах України (в північних, південних, східних областях) десятки тисяч позовів вже задоволено, і дітям війни розпочато виплату коштів, рішеннями судів зобов’язано Управління Пенсійного фонду здійснювати щомісячну виплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Сотні позовів наприкінці 2008 року подали і «діти війни» — жителі Косівського району до Івано-Франківського окружного адміністративного суду. Більше п’ятидесяти таких позовів про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни задоволено.

В даний час змінилося чинне законодавство, і позови «дітей війни» розглядаються місцевими судами, зокрема  Косівським районним судом, куди і направляються для вирішення сотні позовних заяв.

За сприяння Косівської районної організації Соціалістичної партії України «дітям війни» надає юридичну допомогу створена та зареєстрована в управлінні юстиції Косівська районна організація «Захист дітей війни», яку очолює ветеран нашої партії  Глушко Василь Миколайович.

Ми закликаємо вас відстоювати свої права. Добилися прийняття Закону, доб’ємося і його виконання!

Сергій Кирилов,
перший секретар Косівського районного комітету Соціалістичної партії України.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *