Український народ не тільки в нашій державі, але й у всьому світ вшановує пам’ять великого сина українського народу, поета, пророка, провідника української нації, генія світової величі – Тараса Шевченка. І справді, важко переоцінити роль і значення діяльності великого Кобзаря в історії українського народу.

На честь 195-ої річниці від дня народження та 148-ої річниці від дня смерті Шевченка в Космач-Ставницькій ЗОШ І-ІІ ст. проводились Шевченківські дні, які тривали тиждень. У програмі заходів були виховні години, виставки творів Кобзаря, конкурси ілюстрацій до творів Шевченка, кращих читців Шевченкових поезій тощо. Проводились літературні читання у 1-4 і 5-8 класах. Підсумком цих заходів стала літературна композиція «Слово, пісне, думо Кобзарева, ви окраса й суть мого життя».

На цей врочистий захід учителі та учні запросили жителя Космача О.І.Кушнірчука. Олексій Іванович привіз до школи для виставки 50 різних творів Тараса Шевченка зі своєї бібліотеки. Він цікаво розповів про окремі видання, про встановлення у 1961 році бюста, а згодом, 16 жовтня 1994 року, — пам’ятника Тарасові Шевченку в с. Космачі.

На урочистостях виступали учні 1-9 класів, які докладно розповіли про життя і творчість Т.Шевченка, а учні 7-8 класів – про написання «Заповіту» та інших його творів. Дуже гарно виконали уривки з творів Шевченка О.Линдюк (7 кл.), М.Усин (6 кл.), М.Яремчук (5 кл.), О.Луцяк (2 кл.), М.Книшук (4 кл.). А організували, підготували й провели прекрасні заходи тижня Шевченкових днів педагог-організатор Д.К.Линдюк та вчителі української мови і літератури О.І.Линдюк та Л.М.Горганюк.

Д. Линдюк,
педагог-організатор Космач-Ставницької ЗОШ І-ІІ ст.

Ми Шевченка славить будем

У Рожнівському народному домі ім. І.Франка урочисто відзначили 195-ту річницю з дня народження Т.Г.Шевченка та Міжнародний жіночий день.

Звучать мелодії українських пісень. Святково прикрашений зал.
Оформлено великий стенд «Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем», книжкову виставку «Народу син і гордість України». З усіх кінців села рожнівчани поспішають у Народний дім. Прийшли депутати сільської та районної рад. Свято розпочинається. З привітаннями до присутніх звертається голова громадської ради Народного дому депутат Іван Сахро, помічник голови районної ради Мирослав Бойчук, депутат районної ради Василь Гушул. Вони вручають жінкам та дівчатам, які беруть участь у концерті, весняні квіти і вітальні відкритки, а дівчаткам молодшої групи – солодкі ласощі.

Концерт продовжується. Його перша частина присвячена Міжнародному жіночому дню, друга – 195-ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. У святковому дійстві беруть участь вокальний ансамбль «Зарічанка», гурт дитячого любительського об’єднання «Мрія» під керівництвом Василя Вольського, гурт дітей музичної школи мистецтв (керівник Світлана Погрибенник).

Свято наближається до кінця. Зведений хор виконує пісню «Гімн доброти» (слова і музика Світлани Погрибенник). Присутні приємно вражені концертом та урочистими заходами, які провів Народний дім.

Галина Чуревич,
учасниця художньої самодіяльності.
с. Рожнів.

Уклін тобі, Тарасе

В Яворівському народному домі з нагоди 195-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка відбулося літературне свято «Уклін тобі, Тарасе». Змістовну доповідь підготувала завідувач бібліотекою № 2 Оксана Лосюк. З її доповіді ми дізналися, що популярність творчості Шевченка в Галичині була значною, а перший Шевченківський вечір відбувся у 1880 р. у Коломиї. Оксана Миколаївна провела невеличку вікторину на шевченківську тему. Ірина Григорчук та Василина Тинкалюк проявили активність і дали найбільше правильних відповідей.

На закінчення ведуча О.Лосюк сказала: «Сьогодні ми з вами з піднесенням, без всяких заборон проводимо Шевченківські дні, вшановуємо геніального поета, бо він близький і потрібний нам, коли оновлюється наше сьогодення, коли стала Україна вільною. Про таку мріяв Кобзар, за неї боровся все своє життя».

Михайло Прокопишин,
с. Яворів.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *