На майдані Незалежності м. Косова — святково і врочисто: сіяє прикрасами головна новорічна ялинка району, довкола неї — яскраве море вишиванок, квітчастих хустин, узористих кептарів та кожухів.

І ось з Верховинського напряму на майдан заїжджає комфортабельний автобус з українськими та закордонними журналістами. Над Косовом злинають шпаркі гуцульські мелодії у виконанні троїстих музик із Яблунова під керівництвом Василя Григорчака; голосом Карпат вітають гостей трембіти, на яких виграє народний аматорський гуцульський оркестр народних інструментів із Річки, керівник Микола Мартищук.

Ведуча і сценарист різдвяного заходу, режисер концертно-видовищних заходів районного Народного дому Оксана Шкрібляк вітає всіх і запрошує на Міжнародний культурно-мистецький фестиваль «Різдво в Карпатах» у Косові. Всі телевідеокамери спрямовані на народний фольклорний колектив «Вишиванка» з Черганівки. Його учасники колядують колядку часів національно-визвольної боротьби 40-50-х років ХХ ст. «Стоїть церковця межи хатами до сходу сонця з трьома хрестами».

Журналісти фіксують для історії театралізовані дійства у виконанні «Вишиванки», яка фрагментарно відтворює народно-релігійні звичаї та обряди Гуцульщини від Святого Вечора до Йордана за сценарієм режисера цього колективу Ганни Мицкан, художній керівник — Василь Звіздарик. Ганна Мицкан та здібний актор «Вишиванки» Василь Палійчук на правах ґаздині і ґазди запрошують гостей до святкового столу зі смачною кутею та різдвяними стравами.

Представники мас-медіа не мають часу вдосталь їх покуштувати, бо й далі линуть колядки й віншування у виконанні аматорів художніх колективів зі Старих Кутів (директор Народного дому Ганна Мартинів, художній керівник Маркіян Ковалюк), Рожнова (Марія Свирид, Василь Пилип’юк), Хімчина (Василь Дубей, Наталія Коханюк), Брустурів (Любов Юр’як, Іван Петрицюк). Щиро порадувала учасників свята «Маланка» з Народного дому с. Соколівки, директор якого Марія Андріюк.

З представників влади телефотооб’єктиви зафіксовують заступника голови райдержадміністрації Миколу Васкула та заступника голови районної ради Петра Дійчука, яким випала честь привітати учасників міжнародного фестивалю.

Після святкування на майдані журналісти, зокрема Ярослав Гретчук та Володимир Михайлик з парламентського каналу «РАДА», Наталія Бордюк з «Урядового кур’єра», один із губернаторів Литви Віктор Трофімов, гості з Румунії та інші учасники престижного заходу ідуть до музеїв національно-визвольної боротьби Гуцульщини 40-50-х років ХХ ст. та народного мистецтва й побуту Гуцульщини, де екскурсії для них проводять директори цих закладів Людмила Луканюк та Любов Ілюк. Вражені експозицією повстанського, відвідувачі захоплюються і красою творів мистецького музею, особливо персональною виставкою подружжя Романа та Наталії Юсипчуків.

Василь Глібчук.

Фото Ярослава Тимофійчука.

Facebook коментарі
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *